SIA A.V.S. Pieskaru ekrāna (TouchScreen) izmantošanas programmas

Ievads. Lai automatizētu darbu ar kases aparātiem fiskāla režīmā un POS (Point Of Sale – pārdošanas punkts) , tika izstrādāta speciāla programma ar iespēju ar pieskaru ekrāna palīdzību izveidot čeku un izdrukāt to uz kases aparāta, kas strādā fiskālās drukas režīmā, vai uz POS komplektā esošā čeku printera.

AVS ir divi varianti

  1. Galvenokārt restorāniem, bistro un citiem ēdināšanas uzņēmumiem paredzēts variants AVS POS-E

  2. Galvenokārt veikaliem paredzēts variants AVS POS-V

Ir jāatzīmē, gan AVS POS V var strādāt, uz strādā restorānos. Tur šim variantam veiksmīgi ir pieslēgtas perifērijas ierīces. Tajā skaitā programma strādā ar planšetdatoriem, kurus lieto viesmīļi. Savukārt AVS POS E bieži tiek pielietots veikalos ar CHD un citu izstrādātāju POS iekārtām un perifērijas ierīcēm.

2.Programmu apraksti

2.1. AVS POS-E

Palaižot programmu, parādās attēls, kas ir skārienjūtīgs, ja dators aprīkots ar speciālu ekrānu:

Ekrāna augšējā daļa ir redzamas Programmas galvenās iespējas:

Ir redzams datums, čeka numurs un operators, kas strādā ar AVS POS-E. Blakus atrodas lielas pogas:

Ekrāna kreisajā augšējā daļa ir redzams vēl tukšs čeks. Pa labi preču grupu saraksts izvietots pogās, nospiežot kuras tiek rādīts šajā grupā esošo preču saraksts. Ekrāna kreisajā apakšējā stūrī redzamas pogas, kuras nospiežot var panākt atlaides ievadīšanu, atzīmēt to, ka pirkums tiek maksāts ar bankas karti. Turpat ir poga, nospiežot kuru var ievadīt reģistrētu pircēju, kuram ir piešķirts kods, izsniegta ar svītru kodu marķēta pircēja karte, vai viedkarte. Restorāna gadījumā līdzīgi var izvēloties viesmīli, kas apkalpo klientu. Ekrāna vidusdaļā ir redzams POS Programmas klaviatūra, kuras pogas spiežot var ievadīt kādu kodu (klienta, galdiņa numuru, pārdodamās preces skaitu un citu skaitļu informāciju.

Čeka pogu grupā ir vēl dažas pogas:

Ekrāna čeka sadaļas augšdaļā ir atzīme uz kuru uzspiežot ar pirkstu, notiek informācijas sinhronizācija ar AVS Noliktavas uzskaites programmas datu bāzi. Pēdējā versijā šī poga nepieciešama, lai saņemtu no Noliktavas programmas jaunu klientu kodus, kas ir tikko saņēmuši atlaides kartes.

Zemāk parādītajā attēlā ir parādīts, kā pārveidojās ekrāns, kad tiek izvēlēta kāda no preču grupām, piemēram “Dzērieni”. Pogās parādās dažādu dzērienu nosaukumi. Spiežot šīs pogas izvēlētās preces pārvietojas čeka sarakstā.
Zemāk tiek parādīts, kā pildās čeks un sākts vadīties klienta (pircēja) kods, ja to dara manuāli. Parasti POS tiek aprīkots ar rokas skeneri, ar kuru no klienta kartes tiek lasīts svītru kods.

Zemāk ir parādīts, ka ir izvēlēts gan klients, gan viesmīlis. Arī čeka pozīcijas ir ievadītas.

AVS POS-E darbības pēdējais – jautājums vai izdrukāt čeku redzams attēlā zemāk:

Programmas ieviešanas laikā AVS projekta vadītājs veic apmācību darbam, ja šī instrukcija ir nepietiekama, lai kasieri, viesmīli un bārmeņi patstāvīgi varētu sākt strādāt ar Programmu.

2.2. AVS POS-V

Palaižot šo programmas variantu, parādās sekojošs ekrāns

Ir sekojošas izvēlnes, kas tiek palaistas nospiežot attēlā redzamas pogas:

Izvēloties “Jauns čeks” parādās programmas interfeiss, kas ļauj sākt pārdošanu.

Attēlā ir redzamas dažas lietas, kas ir atšķirīgas no AVS POS-E. Sākot no augšas:

Pircēju kartes izmantošana:

Kad pircējs iedod savu karti skenēšanai, uz pogas “Pircējs” fona parādās AVS Noliktavā ievadīta informācija par pircēju. Turklāt Noliktavas programmā ir atrodama informācija par kartes īpašnieka pirkumiem. Tas ļauj secināt par piešķirtās atlaides lietderību, par tās palielināšanu, vai samazināšanu.


Preču meklēšana bez koda:

Kā jau bija pieminēts ir iespējama arī preču izvēle čekā bez koda. Nospiežot attiecīgo pogu, parādās ekrāns ar pogām, kurām virsū redzami preču nosaukumi. Ekrāna augšējā daļā ir preču grupu pogas, kas ļauj ar pirkstu pieskārieniem pāriet no vienas uz citu preču grupu. “+” zīme pieļauj pie čeka pievienot vairākas preces, neizejot no ekrānā redzama interfeisa. Poga “Labi” apstiprina izvēlni un atgriež programmu čeka pildīšanas ekrānā.


Samaksas ievads


Augšējā attēlā ir redzams, ka čekā ir ievadīta prece un ziņas par to, ka saņemti 30 EUR. Pēc tā programma izskaitļo pārpalikumu un, ja nauda iz saņemta, var drukāt čeku.


Pavadzīmju izrakstīšanaPavadzīmju ievadīšanas interfeiss ir vienkāršs. Tas pieļauj izdarīt šo funkciju pieskaroties ekrānam ar pirkstiem, neejot klasiskajā AVS Noliktavas interfeisā. Tas ir parocīgi tad, kad pircējs vēlas saņemt ar pēcapmaksu vai skaidrā naudā maksājumu pavadzīmi. Pavadzīmes forma tiek iepriekš sagatavota AVS Noliktavas programmā.

Tāpat kā AVS POS-E gadījumā Programmas ieviešanas laikā AVS projekta vadītājs veic apmācību darbam, ja šī instrukcija ir nepietiekama, lai kasieri un pārdevēji patstāvīgi varētu sākt strādāt ar Programmu.


AVS

2015


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SIA A.V.S., reģ.Nr LV40002023879, Dārzaugļu iela 1-212, Rīgā, LV1012, tālrunis/fax 7292037,tālruņi 7842222,7842223, Internet www.avsprogress.com; alfreds@parks.lv, mob.tālrunis 9557989, Rēķins LV44UNLA0002050469627 LUB Centra filiālē, kods UNLALV2X002