AVS Automatizētā darba Vieta

AVS automatizētā darba vieta (ADV) ir universāla programma, kas tiek pielāgota jebkuras nozares Uzņēmuma ražošanas uzskaites automatizācijai. Parasti ADV tiek izmantots planšetdatoros, kas strādā ražošanas iecirkņos. Visām planšetēm ir skārienjūtīgi ekrāni. Tādēļ tās ir ērtākas darbā un ekrāni ir projektēti vienkāršām pirkstu manipulācijām ar pogām uz ekrāna.

Parasti ADV ietver sevi sekojošas perifērijas ierīces

Att.0

- rūteris, lai nodrošinātu ADV saikni ar datu mākoni vai ar Uzņēmuma datoru tīklu;

- planšetdators ar skārienjūtīgu ekrānu;

- svari (aut, grīdas vai galda) automātiskai izejmateriālu, pusfabrikātu vai gatavās produkcijas svēršanai un rezultātu nodošanai ADV;

Svītru kodu printeris, kas tiek pieslēgts ADV caur datu mākoni vai datoru tīklu;

Datu termināls (Barmsn) ar WiFi (bezvadu) pieslēgumu ADV.

Atsevišķos gadījumos ADV tiek pieslēgti RFID (radiofrekvences indikatoru), NFC (tuva darbības lauka sakari) pirkstu nospiedumu un citi nolasītāji.

1. Programmas interfeiss

1.1. Ieiešana ADV

Att1.

Palaižot ADV no planšetes darba virmas ar ikoniņas palīdzību, un nospiežot pogu pie uzraksta “Operators” parādās klaviatūra, ar kuras palīdzību var ievadīt Programmas operatora kodu

Lai vienkāršotu ieiešanu ADV ieejas kodam jābūt ciparu kombinācijai. Kodu piešķiršanas kārtība ir zināma tikai Uzņēmuma IT sistēmas administratoram, kurš arī pēc Uzņēmuma ražošanas vadītāju rīkojuma to piešķir un paziņo tikai kompetentam ADV lietotājam. Viņam ir aizliegts savu paroli nodot citām personām, jo par ADV darbības rezultātiem un sekām atbild kompetents ADV lietotājs. AVS ADV veidotajiem ražošanas, norakstīšanas un citiem dokumentiem, veidotiem ar ADV ir log fails, no kura ir redzams dokumenta autors.

1.2. Iecirkņa izvēle

Att2

Ja Uzņēmuma IT administrators ir pieļāvis, ka ADV operators var strādāt 2 iecirkņos, tad viņam ar pirksta nospiešanu jāizvēlas, kurā operators tagad strādās. Parasti operators strādā vienā no iecirkņiem. Tad iecirkņa izvēle pēc paroles ievadīšanas netiek piedāvāta.

1,3, Informācijas ievadīšana

Kad ražošanas parole un sakarā ar to Programmas operators un iecirknis ir izvēlēti, var sākt ievadīt informāciju ASV planšetēs

Att.3

Ja cūkgaļas sadalīšanas iecirknī izvēlas kādu produktu (ekrāna kreisajā pusē), piemēram “Cūkgaļa malšanai 95/5...”, labajā pusē parādās izejvielu variants “Cūkgaļas pusliemeņi”.

Pieskaroties ar pirkstu pie uzrādīta atlikuma “269,9”, Programmas operators var izvēlēties citu esošo pusliemeņu partiju. Parādās partiju saraksts (skat. attēlu 4)

Att.4

Programmas operators ar pirkstu var atzīmēt, kuru partiju viņš grib izmantot”Cūkgaļas malšanai...” ražošanai

Kad vajadzīgā partija ir izvēlēta, Programmas operators ar pirkstu nospiež uz svaru ikoniņu. Tā rezultātā:

- veidojas norakstīšanas akts, no partijas norakstās nosvērtais daudzums;

- veidojas ražošanas akts un krājumos parādās “Cūkgaļa malšanai 95/5...” atlikums;

- Programma izdrukā svītru kodu, līmējamu uz kastes.

Pirms produkcijas svēršanas ir jānullē taras svars ar attiecīgu taustiņu uz svaru indikatora.

Programmai ir iespējams izejvielu aizvietotāja ievadīšana, ja tas ir nepieciešams

att5.

Attēlā 5 parādīts, kas notiek, ja uz ar pirkstu nospiež uz attēla 3 redzamās izejvielas “Gaļas pusliemeņi” nosaukuma” Ekrāna labajā pusē parādās izejvielu grupas sarakst, no kura jāizvēlas vajadzīgo. Jaunas, aizvietotāja izejvielas partijas tiek parādītas un izvēlētas tāpat kā pamata izejvielas partijas.

2.1. Iecirkņu ievadīšana.

Iecirkņu saraksts tiek ievadīts AVS ražošanas apakšprogrammā:

Ražošana->Palīglīdzekļi->Ražošanas iecirkņi->

Att.4

Attēlā ir redzams, ka kompetents Programmas lietotājs var ievadīt, labot, dzēst ražošanas iecirkņu sarakstus

2,2, Ražošanas kalkulāciju sakārtošana

Par kalkulāciju ievadīšanu AVS ražošanas programmā var izlasīt šeit.

Katru no ievadītā kalkulācijām var piesaistīt pie iecirkņa sekojošā veidā:

Ražošana->Palīglīdzekļi-Preces->F5 (kalkulācijas)->F2-> sadalījums pa iecirkņiem->

Att.5

Att.5 ir redzams, ka darbus pusfabrikātu un preču ražošanā var sadalīt pa iecirkņiem Parasti kādam no vairākiem uzņēmuma ražošanas iecirkņiem atzīmē 100% no veicamiem darbiem.

ADV darbības rezultātā radušies grāmatvedības dokumenti – pārvietojumi, ražošanas, norakstīšanas akti, ieejošās un izejošās pavadzīmes ar pareiziem kontējumiem nonāk Uzņēmuma bilancē.

AVS arvien pilnveido savu ADV iespējas. Tāpēc arī instrukcija tiek pilnveidota

AVS

SIA A.V.S., reģ.Nr LV40002023879,   Dārzauagļu ielā 1-212, Rīga, LV-1012, .  +37167842222, +37167292037, +37129557989,   citi – kontakti

 WhatsApp +37129557989,   alfreds@avs.lvavs@avs.lv  alfreds_avs  LV44UNLA0002050469627, UNLALV2X

.